שומרי משפט רבנים למען זכויות האדם
מספר: 580151967    קטגוריה:
שומרי משפט משמש מוקד לפעילות של רבנים מכל הזרמים למען שמירה על זכויות האדם המבוסס על המסורת היהודית. אנו מקדמים זכויות אדם בין אוכלוסיות מוחלשות בתוך ישראל וגם בשטחים הכבושים.
שומרי משפט מפעילה מספר פעילויות חינוך שנתיות ורב שנתיות, בשיתוף עם מוסדות שונים:
שני בתי מדרש, האחד באוניברסיטה העברית והשני במכללת עמק יזרעאל.
בבית המדרש לומדים סטודנטים ממגמות שונות, על זכויות האדם ביהדות, בסדרת הרצאות לאורך שנה של רבנים ומרצים אחרים, ומתנדבים בהיקף של 3 שעות שבועיות בתחום. הסטודנטים זכאים למלגות עבור התנדבותם. באוניברסיטה הפתוחה – האוניברסיטה עצמה משלמת ישירות לסטודנטים. באוניברסיטה העברית – שומרי משפט.

פעילות בתשע מכינות קדם צבאיות:
אחת לשבוע מגיע רב להרצות בהתאם לתכנית חינוכית העוסקת במגילת העצמאות של מדינת ישראל, ופרשנויות בסיגנון תלמודי לטקסט. התכנית הוצאה באופן מסודר בדפוס במהדורה נסיונית של 100 עותקים, שעד עתה שימשה את המרצים בעיקר. השנה, 2010, נדפיס מהדורה מורחבת ומתוקנת של 1000 עותקים. למסכת צמודה חוברת הדרכה למנחה לימודים בנושא.

השנה, 2010, התחלנו בתכנית חדשה, תלת שנתית, במכללת ספיר. התכנית, העונה לשם "אזרחיות לשיויון", מלמדת ומפעילה שתי קבוצות: קבוצת נשים יהודיות וקבוצת נשים בדוויות. מטרת הפרויקט – הכרות עם זכויות האד
דרוג שקיפות
(86%)


    תחומי פעילות
  • גישור פערים חברתיים
  • זכויות האדם
  • יהדות
  • שיתוף פעולה ישראלי פלסטיני
  • סיוע משפטי
  • חינוך

הארגון נוסד בשנת תשמ"ט, 1988, וכיום מונה כמאה חברים בהם רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות. חברי העמותה הם אזרחי ישראל. שומרי משפט היא האגודה הרבנית היחידה בארץ הכוללת רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמיים), מסורתיים (קונסרבטיביים), מתחדשים (ריקונסטרוקציונסטיים) ורינאואל (Renewal) . בין חבריה רבנים בתפקידי הנהגה לאומית, כמו גם מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא לידי שינוי מלמטה. שומרי משפט מהווה שופר מרכזי להפצת מידע אודות סוגיות של זכויות אדם בישראל ובשטחים הכבושים, ואת דברינו מצטטים לעיתים קרובות במדיה הישראלית והבינלאומית. שומרי משפט זוכה בכבודם ואמונם של ארגוני זכויות אדם רבים ושל עיתונאים. לאורך השנים אנו פועלים לקדם את זכויותיהם של העניים, לשמירת הזכויות של מיעוטים בישראל ושל פלשתינים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות מהגרי העבודה, מפעילים לחצים למען הבטחת קיום מערכת בריאות ציבורית בישראל וכנגד הגזרות הכלכליות, מקדמים זכויות נשים, תומכים בקליטתם של יהודי אתיופיה ומשתתפים במאבק נגד סחר בנשים. לאורך השנים שומרי משפט גייסו אלפי מתנדבים שפעלו למען הצדק במאות פעולות בתחומים אלו. העבודה שלנו מצביעה על הבנתנו כי ישנה אחראיות יהודית להתנגד להסכמה שבשתיקה, להביא הפרות של זכויות אדם לידיעת הציבור בישראל, ולהפעיל לחץ על מוסדות המדינה על מנת לתקן עוולות אלו.

הנהלה ראשית: הרב ברי לף
צוות והנהלה יש לנו ? עובדים במשרה מלאה ו-? עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היא
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: הרכבים 9, ירושלים
טל: 026482757
אתר: rhr.org.il/eng/about/