מהפך (ע"ר)
מספר: 580321685    קטגוריה:
החזון של מהפך-תע'ייר הוא חברה צודקת, בה שורר שוויון הזדמנויות סוציו-אקונומיות וחינוכיות לכולם ולכולן, ובה מרחב אזרחי פעיל, דמוקרטי וחזק.
בליבה של כל אחת מקהילות מהפך-תע'ייר נמצאת קהילת הלימוד – מודל הוליסטי וכוללני החותר לשוויון הזדמנויות בחינוך לילדים ונוער בקהילות מוחלשות, תוך כדי עידוד המעורבות האזרחית של תושבים מקומיים, הורים וסטודנטים. במודל זה, טיפוח הקהילה, חונכות אישית וקבוצתית, השתתפותם הפעילה של הורים ואקטיביזם, מהווים מרכיבים חיוניים בתהליך החינוכי של הילדים והקהילה כולה, וכלים המעצימים את הקהילה בכללותה. מאז הקמתה, צמחה עמותת מהפך – תע'ייר לשבע קהילות בהן משתתפים כ- 650 ילדים ומשפחות כל שנה. העמותה מעניקה כלים והדרכה לכ- 150 סטודנטים ברחבי הארץ המדריכים את הפעילות בקהילות הלימוד השונות. מהפך-תע'ייר פעילה בשבע קהילות בישראל בתחומי הקו הירוק: פלורנטין (דרום תל אביב); קרית שמונה; קרית יובל (ירושלים); ובקהילות פלסתיניות: טמרה; יאפת אלנאסרה; מע'אר; טירה.
דרוג שקיפות
(65%)


  תחומי פעילות
 • זכויות אזרח
 • זכויות האדם
 • חינוך
 • מרכז קהילתי
 • פלורליזם
 • פעילות חברתית
 • שיתוף פעולה ישראלי פלסטיני
 • העצמה כלכלית
 • מלגות לתלמידים

עמותת מהפך – תע'ייר הוקמה בירושלים בשנת 1998, על ידי קבוצת סטודנטים שהושפעו מהמאבק נגד העלאת שכר הלימוד שהתרחשו באותה תקופה. המאבק יצר את שביתת הסטודנטים הארוכה ביותר עד כה. כאשר נוכחו בכוחם של הסטודנטים להשפיע, הבינו חברי הקבוצה שיש להשקיע את האנרגיה, ההתלהבות והכוח של הסטודנטים לטובת הכלל בכדי להביא לשינוי חברתי גורף, ולא רק את טובתם שלהם. הם החלו להתנדב בשכונה המוחלשת קטמונים, שם הם זיהו את הצורך במסגרות חינוכיות וחברתיות אחר הצהריים לילדי השכונה. בהדרגה, הפך מרכז הלימוד שהם הקימו למרכז אקטיביזם קהילתי כאשר מעורבות ההורים בחינוך ילדיהם הלכה וגברה. דרך מעורבות זו, הסטודנטים הכירו והתמודדו עם ההזנחה וחוסר המשאבים של התושבים, ועזרו ליצור תהליך הדדי של העצמה. תהליך זה הוביל להקמתה של קהילת הלימוד הראשונה וליוזמות קהילתיות נוספות בשכונה.

הנהלה ראשית: רלוקה גנאה,יעל ברדה,מוטי גיגי,חולוד אידריס,שושי בוהדנה,איבתיסאם ע'זלין,כלתום אבו אלהיג'א,תמי שניידר
צוות והנהלה יש לנו 3 עובדים במשרה מלאה ו-7 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאלירון אזולאי
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: שבטי ישראל 35, תל אביב-יפו
טל: 052-3897544
אתר: mahapach-taghir.org/