קרן למעורבות חברתית ע"ש יהודה טריביטש ז"ל (ע"ר)
מספר: 580419877    קטגוריה:
מעונות יום, משפחתונים ומועדוניות לילדי מבקשי מקלט ומהגרי עבודה
יוניטף הינו מיזם חברתי של הקרן למעורבות חברתית ע"ש יהודה טריביטש (ע.ר) המפעיל רשת של מעונות יום ומועדוניות לילדי מהגרי עבודה ומבקשי מקלט בתל אביב. מעון יוניטף הראשון הוקם בשנת 2005 . היום פועלים שלושה מעונות יום לתינוקות ופעוטות בגילאי 0-3 ושלוש מועדוניות לילדים בגילאי שלוש עד שש, המציעים שירותים לסך של 265 תינוקות, פעוטות וילדים. מאז תחילת הפעילות של מעונות יוניטף, 1,200 ילדים גדלו והתחנכו ביוניטף. המסגרות מופעלות בשיתוף פעולה עם עריית תל אביב ומסיל"ה (מרכז מידע וסיוע לקהילה הזרה של עיריית תל אביב). הרקע להקמת יוניטף:
בהיעדר מסגרות יום זמינות, קהילת הזרים מצאה לעצמה פתרון מקומי בדמות גנים פירטיים ("בייביסיטרים"). בגנים אלו הילדים חשופים למצבים קיצוניים של סיכון והזנחה, ותפקודם הנפשי, הפיזי והמוטורי נפגע כתוצאה משהיה ממושכת בלולים והיעדר תשומת לב מספקת לצרכיהם הבסיסיים. מודל יוניטף יוצר אלטרנטיבה הולמת המעניקה לילדים אלו מסגרת בטוחה, חמה ומטפחת, תוך שימור המרכיבים התרבותיים של הילד ומשפחתו.

מודל העבודה של יוניטף:
ביוניטף נפגשות, תחת קורת גג אחת, גננות מהקהילה הזרה יחד עם צוות ישראלי של עובדות סוציאליות ונשות חינוך. צוותי הגנים מחוייבים לסטנדרטים גבוהים, כל זאת תחת הדרכה חינוכית צמודה.
לילדים ומשפחותיהם מוצע מכלול של שירותים סוציאליים בכל תחום. אנו מאמינים כי בסיס משפחתי איתן הינו הגורם המשפיע ביותר על איכות חייו של הילד, ולכן פועלים רבות לחיזוק הקשר המשפחתי. כמו כן, בכדי להעמיק את שותפותם של ההורים בנעשה ביוניטף, אנו מפעילים ועד הורים, שפועל בשיתוף עם הצוות לקידום הפעילות במסגרות.
הילדים השוהים במסגרות "יוניטף" מבלים את יומם בסביבה נאותה, בה הם מקבלים טיפול פיזי מסור, יחס אישי וחם וגרייה חינוכית ההולמת את צורכיהם, בין השעות 07:30-18:00.

ליצירת קשר:
אנו שוקדים על פתיחת מעונות נוספים, בנוסף לאלו הקיימים, על מנת שנוכל להרחיב את השירות ולהציע אותו לכמה שיותר ילדים. השאיפה שלנו היא למגר בהדרגתיות את תופעת הגנים הפירטיים וליצור נגישות לשירותים טובים וראויים לכלל ילדי הקהילה. נשמח למתנדבים וגם לתרומות כספיות, על מנת שנוכל להמשיך בפועלנו.דרוג שקיפות
(94%)


    תחומי פעילות
  • זכויות האדם
  • חינוך
  • מרכז קהילתי
  • רווחה

במאי 2005 נפתח יוניטף- מעון יום לילדי מהגרי עבודה, מיסודה של הקרן למעורבות חברתית, ובשיתוף פעולה מקצועי עם מסיל"ה. מקום זה מנוהל ע"י גננות מהקהילה הזרה, שהיו בעלות עסק של "בייבי סיטר" בביתן הפרטי ועברו עם הילדים למבנה המעון. צוות הגננות והמטפלות מהקהילה הזרה עובד תחת הדרכה חינוכית צמודה, אשר מהווה הכשרה מקצועית תוך כדי העבודה. הבית כולו נמצא תחת ניהול של העמותה, ולגננות חוזה הפעלה, המחייב אותן לשמירה על סטנדרטים ראויים בטיפול בילדים. (אי שימוש באלימות, יחס ראוי של כוח אדם לפי מספר הילדים בכיתה, שעות הפעלה של המעון ועוד.) מאחר והילדים שוהים במסגרת שעות ארוכות כל יום, אנו מפעילים מערך מתנדבים, המגיעים למעון באופן קבוע ועוזרים לצוות בהפעלת הילדים וההעשרה שלהם. חלקם של המתנדבים מגיעים עם רקע מקצועי בתחום החינוך, ואחרים מגיעים עם הרבה רצון טוב ואהבה שהילדים זקוקים לה מאוד. גם הצוות העובד שעות ארוכות בתנאים לא קלים, שמח לקבל את עזרתם של המתנדבים, ההופכים להיות חלק מבורך משגרת המעון. באוקטובר 2008 פתחה הקרן למעורבות חברתית מעון נוסף, בו שוהים כיום 60 תינוקות בגילאי חודשיים ועד שנה ושמונה חודשליצירת קשר: אנו שוקדים על פתיחת מעונות נוספים, בנוסף לאלו הקיימים, על מנת שנוכל להרחיב את השירות ולהציע אותו לכמה שיותר ילדים. השאיפה שלנו היא למגר בהדרגתיות את תופעת הגנים הפירטיים וליצור נגישות לשירותים טובים וראויים לכלל ילדי הקהילה. נשמח למתנדבים וגם לתרומות כספיות, על מנת שנוכל להמשיך בפועלנו.

הנהלה ראשית:
צוות והנהלה יש לנו 1 עובדים במשרה מלאה ו-4 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאופירה בן שלמה
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: גרונר דב 28, תל אביב-יפו
טל: 036887137
אתר: unitaf.org