תירמו

תירמו לכל עמותה בישראל

ישראל תורמת הוא אתר התרומות של ישראל. כאן תוכלו למצוא ולתרום לכל אחת מ-30,000 העמותות בישראל. ניתן לתרום תרומה חד-פעמית או בהוראת קבע חודשית, בצורה בטוחה ומאובטחת באמצעות כרטיס אשראי או פייפאל, וכך לתמוך בארגונים ובמטרות בהן אתם מאמינים. מאז 2009, מעלה מ-150,000 אנשים תרמו לארגונים ולעמותות, ותרמו מעלה מ-30,000,000 ₪ למעלה מ-1,200 ארגונים שונים.


איך זה עובד?
במנוע החיפוש של ישראל תורמת, תוכלו לחפש כל עמותה בישראל לפי שם, מילת מפתח, קטגוריה, או מיקום. לכל עמותה יש פרופיל, שהיא ממלאת בעצמה, אשר מתאר את הפעילות שלה, חושף בפניכם את הפרויקטים המיוחדים, ומגישה לכם את הניירת הפיננסית של העמותה. אם ברצונכם להיות שותף באחד מהארגונים, תוכלו לבצע תרומה דרך כרטיס אשראי או פייפאל. לאחר אישור התרומה, תקבלו אישור בדוא"ל, וחשבון מקוון שדרכו תוכלו לעקוב אחר התרומות שביצעתם. קבלה תישלח אליכם בדוא"ל או בדואר רגיל ע"י העמותה. לחלק מהעמותות יש אישור לפי סעיף 46 של מס הכנסה, ובמקרה כזה התרומה שלכם גם תהיה ניתנת לזיכוי במס, אשר מעניקה לכם זיכוי של 35% על גובה התרומה.

מספר דרכים לתרום

עגלת התרומות

ניתן לתרום ליותר מארגון אחד בבת אחד. צאו למסע תרומות!
(פרט מעניין: תורם פעם תרם ל-17 ארגונים בבת אחד!)

הוראת קבע בכרטיס אשראי

למה להחתים טפסים בבנק כשאפשר לבצע תרומה חודשית מתחדשת לכל עמותה בישראל באמצעות ישראל תורמת. זה גם קל להפסיק את ההוראה - פשוט תיכנסו לחשבון "ישראל תורמת" שלכם ולחצו על כפתור "X".

החשבון שלי

דרך חשבון "ישראל תורמת" שלכם, עקבו אחר התרומות שביצעתם, שלטו בהוראות הקבע החודשיות שלכם, הדפיסו שנית את הקבלות שלכם, וקבלו עדכונים מהארגונים להם תרמתם.

הקדשה

ניתן לתרום בשם או לזכר אדם אחר וישראל תורמת תשלח כרטיס הוקרה אינטרנטית (ecard) לכל נמען שתרצו.

שוברי תרומה

מחפשים מתנה ייחודית ללקוח, לעובד, או לחבר? רכשו את שובר התרומה של ישראל תורמת - שובר שניתן לפדות כתרומה לכל עמותה בישראל

גייסו תרומות למען עמותות

לקראת בר-מצווה, חתונה, אירוע ספורט, או כל סיבה שהיא, צרו קמפיין אינטרנטי וגייסו תרומות למען עמותה או ארגון חברתי!

שאלות נפוצות

כל תרומה דרך אתר "ישראל תורמת" מתבצעת בצורה מאובטחת, בהתאם לתקן PCI הבינלאומי המחמיר. התרומה גם מאובטחת ב-100% ע"י חברת האשראי: אם, איכשהו, חויבתם בשל עסקאות שנעשו תוך כדי שימוש לרעה בכרטיס, בהתאם לחוק כרטיסי חיוב, חברת האשראי חייבת "להשיב ללקוח, בהקדם האפשרי אך לא יאוחר מעשרה ימי עסקים מיום הודעת הלקוח, את סכום החיוב". לעומת זאת, אם התרומה שלכם בצ'ק מוצא את עצמו בידיים הלא נכונות, התהליך להשבת כספיכם הוא לא פשוט (בלשון המעטה).
תרמתם 100 ש"ח?
ישראל תורמת גובה עמלת סליקה של כ-3.5% (כוללת עמלת חברת האשראי) עבור כל תרומה שמתבצעת דרך האתר (עמותות משלמות לנו את העמלה).
אילו הייתם תורמים בשיק, הייתם משלמים 2 ש"ח עבור הבול, 0.5 ש"ח עבור המעטפה, 1.2 ש"ח עבור עמלת השורה בבנק, ועוד 1.2 ש"ח שהעמותה תשלם עבור עמלת השורה. יוצא לכם 4.9 ש"ח, או 4.9% מהתרומה שלכם. במילים אחרות, יותר משתלם לתרום דרך ישראל תורמת מאשר בשיק!
מאז השקת האתר בשנת 2009, ישראל תורמת התרימה מעל 35,000,000 ש"ח ממעלה מ-150,000 תורמים עבור מעלה מ-1,200 עמותות שונות. כל תרומה הגיעה ליעדה, בעיתוי ובעלות המובטח. היום, מעל אלף עמותות סומכות על "ישראל תורמת" על מנת לנהל את גיוס התרומות המקוונות שלהן.
ישראל תורמת תקבל את כספי התרומה שלכם מחברת האשראי 30 יום לאחר ביצוע התרומה. היא תוסיף אותה לכל התרומות האחרות שהעמותה קיבלה לאורך החודש, ואז תעביר את התרומות, בהעברה בנקאית, לחשבון הבנק של העמותה. במקרה שהעמותה טרם נרשמה בפועל לאתר ישראל תורמת, התרומה תועבר בשיק לכתובת הרשומה של העמותה.
פקודת מס הכנסה מעניקה זיכוי מס בסך 35% עבור כל תרומה לעמותה אשר מחזיקה ב"אישור סעיף 46 לפקודה". כיצד יודעים אם התרומה לעמותה מסוימת תהיה ניתנת לזיכוי במס? בתוצאות מנוע החיפוש שלנו, אם כתוב "התרומה מוכרת לצורכי מס בישראל", התרומה אכן ניתנת לזיכוי במס. איפה שרשום "ניתן לתרום בשקלים", התרומה ניתנת לביצוע, אך לא לזיכוי במס.