טבע עברי (ע"ר)
מספר: 580504918    קטגוריה:
עמותת טבע עברי הינה עמותה המקדמת אחריות סביבתית יהודית בישראל. טבע עברי, המורכבת מדתיים וחילונים, אנשי רוח ומעש, שואפת להרחיב את זהותנו כיהודים החיים בישראל כך שתכלול גם את מחויבותנו לאורח חיים בר-קיימא. פרוייקט הדגל של העמותה הוא "שמיטה ישראלית"
“שמיטה ישראלית” הינה יוזמה חברתית רחבת היקף, הכוללת ארגונים, עסקים ומוסדות ציבור. היוזמה נועדה להחזיר את השמיטה ללוח השנה של כולנו במדינת ישראל, כשנה של התבוננות עצמית ועיסוק מוגבר בנושאים של חברה, סביבה, קהילה רוח.
שאיפתנו היא כי כל אדם בישראל ידע כי השנה הינה שנת שמיטה, וכי כל מי שרוצה בכך יוכל לממש את שנת השמיטה בחייו, בדרך המתאימה לו ולתפיסת עולמו.
לשם כך אנו מובילים מהלך הסברתי וחינוכי, מנגישים ידע והזדמנויות לעשייה חיובית, מחברים בין רעיונות טובים ובין אנשים טובים (שזה כולם) ומסייעים לקידום עשייה היונקת מערכי השמיטה ופועלת להוספת הטוב לחברה הישראלית.
החלום הגדול שלנו הוא שכבר בשנת השמיטה הקרובה נתחיל לזעזע את המערכת מן היסוד, ניצור איזונים חדשים בחיינו. נחליש, ולו חלקית, לשנה אחת, את קללת “בזיעת אפך תאכל לחם” ונוכיח שלא צריך לקבל את חוסר השוויון, ההולך ומתרחב כאקסיומה.
השעה כשרה והלבבות נכונים. הצטרפו אלינו, כי העם דורש שמיטה ישראלית!
דרוג שקיפות
(65%)


  תחומי פעילות
 • איכות הסביבה
 • בתי כנסת
 • חינוך
 • ידידות בין עמים
 • יהדות
 • פלורליזם
 • תרבות
 • גישור פערים חברתיים
 • פעילות חברתית

מצוות השמיטה שהנחילה תורת ישראל לעם היהודי חייבה כל חקלאי בארץ-ישראל לנטוש את שדהו אחת לשבע שנים, להפקיר את פֵּרותיו, לתת לאדמה ולבעלי החיים מנוחה ולאפשר לכל אדם להיכנס לשדה וליטול חלק מברכת האדמה. בשנה זו גם התבטלו החובות הכספיים, והאנשים קיבלו הזדמנות ל”התחלה חדשה” במישור הכלכלי והחברתי. קשה שלא להתרשם מעומק האידֵאה ומגובה השאיפות שמציגה לפנינו שנת שמיטה. בשנה הזו הרכוש אינו חזות הכול, הזמן אינו דוחק והטבע הינו הרבה יותר ממשאבים לניצול. שנת השמיטה מציגה לפנינו חלופה רווית אהבת ישראל ואהבת ארץ ישראל, המבקשת לחדש את איכות החיים בכלל המערכות, במאמץ ציבורי מיוחד במינו. שנה של מעורבות חברתית, של התחדשות רוחנית ומוסרית ושל התבוננות סביבתית מעמיקה. שנה של אחווה, תרבות, רוח, משפחה וקהילה. שער בזמן הנפער אחת לשבע שנים וקורא לחידוש הברית בין האדם, החברה והאדמה. שנה המשאירה את רישומה על שש השנים שלאחריה.

הנהלה ראשית: הרב יובל שרלו ,ד"ר ג'רמי בנשטיין ,הרב מיכאל מלכיאור ,נעמי צור
צוות והנהלה יש לנו 1 עובדים במשרה מלאה ו-2 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאעינט קרמר
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: עינת קרמר, אשחר
טל: 046749049
אתר: www.tevaivri.org.il