יוצאים לשינוי
מספר: 580571180    קטגוריה:
עמותת יוצאים לשינוי פועלת לצמצום הקשיים הנערמים בדרכם של המבקשים לצאת מהעולם החרדי, וחותרת ליצירת הזדמנות שווה עבורם להתאקלמות בחברה הישראלית. כמו כן מפעילה העמותה מרכז קהילתי בירשלים ועתידה להקים מרכז גם בתל אביב בו ניתנים שירותי הכוון, תרבות וקהילה
עמותת "יוצאים לשינוי" פועלת כדי לסייע ליוצאים בשאלה מהחברה החרדית בתהליך היציאה וההשתלבות בחברה הכללית. העמותה פועלת באמצעות עבודה מול קובעי מדיניות, פיתוח והפעלת תוכניות ייחודיות, העלאת סוגיית היוצאים בשאלה למודעות הציבורית ייעוץ הכוון וסיוע אישי ובניית קהילה. העמותה מסייעת לכל בוגרי המגזר החרדי ללא התייחסות לאמונתם הדתית, מצבם הנפשי או המשפחתי, השלב בו הם נמצאים בתהליך היציאה או כל תנאי אחר. בפעילותה שמה העמותה דגש על סיוע ישיר של המדינה ומוסדות ציבוריים ליוצאים בשאלה, ועל פיתוח והנגשת כלים אשר יאפשרו ליוצאים להתקדם, להצליח ולהתקיים בכוחות עצמם. העמותה נרשמה והחלה בפעילות בתחילת שנת 2013. החל מתחילת שנת 2017 הרחיבה העמותה את פעילותה בתחום הפרט והיא מפעילה את פרויקט "הסלון" – מרכז הכוון וקהילה ליוצאים בשאלה.
כ1,300 צעירים וצעירות בוחרים בכל שנה לעזוב את החברה החרדית בה גדלו ולצאת למסע אישי ארוך ומאתגר של השתלבות בחברה הישראלית הכללית תוך מציאת הדרך האישית והייחודית לכל אחד ואחד. יוצאים בשאלה מתמודדים עם פערי השכלה עצומים ופערי תרבות עמוקים שלרוב מצטרפים להיעדר תמיכה מהמשפחה וניתוק מהקהילה בה גדלו ובכך הופכים את ההשתלבות שלהם בחברה הכללית לקשה וארוכה.
עמותת "יוצאים לשינוי" מאמינה שהסיוע לאותם צעירים מהווה אינטרס וחובה של המדינה ושל כלל החברה הישראלית. אנו מאמינים שיוצאים בשאלה הם בעלי פוטנציאל אישי וקהילתי גבוה מאוד, ובהינתן הסיוע וההכוונה הנכונה יוצאים בשאלה יכולים בתוך זמן קצר להשתלב בהצלחה, להגיע להישגים אישיים ולהיות חלק מקהילה חשובה ומשפיעה בתוך החברה הישראלית.
העמותה פועלת בכלים הבאים:
שינוי מדיניות ומחקר: כמעט כל מי שנחשף לתופעת היציאה בשאלה מהמגזר החרדי, מתקשה להבין מדוע המדינה אינה נוטלת אחריות על הבעיה שהיא יצרה ואינה מסייעת ליוצאים להשלים בהקדם את הפערים שצברו. בשנים האחרונות אף נוצר אבסורד של ממש, כאשר המדינה מסייעת לחרדים שמשלימים לימודים או מתגייסים באינספור דרכים, בעוד כל המסלולים הללו סגורים בפני מי שהפסיק להיות חרדי ורוצה להשתלב בחברה הישראלית באופן מלא. העמותה פועלת כדי לתקן את העוול הזה באמצעות מחקרים שונים על היקף התופעה וצרכי היוצאים בשאלה וכן עבודה מול קובעי המדיניות לשינוי קריטריונים ומיצוי זכויותיהם של היוצאים בשאלה.
פיתוח תוכניות: העמותה מקימה תכניות לשילוב היוצאים בשאלה בתעסוקה, השכלה וצבא בשיתוף פעולה עם גורמים שונים , במטרה לייצר מסלולי סיוע העומדים בכוחות עצמם ופתוחים לכל מי שעזב את המגזר החרדי.
העלאת המודעות לתופעת היציאה בשאלה במגזר הכללי, על ידי חשיפה תקשורתית ופרסום במדיות שונות, מתוך שאיפה להגדלת הלחץ הציבורי על המדינה לטפל בבעיה, וחשיפה ציבורית רחבה לאתגרי היוצאים בשאלה ולפוטנציאל התרומה הגבוה שלהם לחברה הישראלית.
הכוון וסיוע בהשכלה ותעסוקה: מתן ייעוץ וסיוע פרטני בתהליכי השלמת השכלה והשתלבות תעסוקתית. הסיוע כולל הכוון אישית על ידי יועצים מקצועיים, קורסים להשלמת השכלה בסיסית, סיוע במהלך הלימודים באמצעות מורים פרטיים, סיוע בקבלת מלגות לימודים וכלים נוספים.
בניית קהילה חזקה ויוצרת: יוצאים בשאלה זקוקים לקהילה חזקה שתחליף למעשה את הקהילה אותה עזבו. במסגרת המרכז הקהילתי אותו מפעילה העמותה מתקיימים אירועים חברתיים רבים ומגוונים, ארוחות שבת וחג, השלמת פערי תרבות, וסדנאות אמנות אשר מביאות לידי ביטוי את היצירה הייחודית של יוצאי המגזר החרדי.
סיוע לפרט: העמותה מעניקה ליווי פרטני אישי בתהליך היציאה: מנטורינג אישי, ייעוץ כלכלי ומשפטי, והפנייה לקבלת סיוע מקצועי נוסף בעת הצורך.
דרוג שקיפות
(63%)


    תחומי פעילות
  • גישור פערים חברתיים
  • התנדבות
  • זכויות אזרח
  • זכויות האדם
  • חינוך
  • פעילות חברתית
  • פעילות פוליטית
  • תרבות

הנהלה ראשית: משה שנפלד,אפרת אטון,ליאור קול,יוסי דוד,יוסי ניבין,יוסי קלאר,יעקב פינק
צוות והנהלה יש לנו 0 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היא
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: רחוב כי"ח 5, ירושלים
טל: 0549276470‏
אתר: