חמה (ישראל) חיות מחמד והאדם בסיוע הדדי בע"מ (חל"צ)
מספר: 513349647    קטגוריה:
חמה היא מלכ"ר ללא מטרות רווח בישראל המוקדש לריפוי האלימות של בני אדם כלפי אנשים וכלפי בעלי-חיים כאחד, דרך תרפיה בעזרת בעלי-חיים, בשיתוף עם לשכות רווחה, בתי-חולים ומוסדות חינוכיים.
זה זמן רב שהארגון מוביל בביסוס תרפיה בעזרת בעלי-חיים כתרפיה משלימה לפסיכולוגיה ולטיפול רפואי קונבנציונאלי. הקשר הייחודי וההדדי בין רווחת אנשים ובעלי-חיים היא אבן הפינה לפילוסופיה ולפעילויות של חמה. בעלי החיים שניצלו ושוקמו מאלימות של בני-אדם, התעללות והזנחה, כמו גם מפציעות ונטישה בזמן מלחמה, במקרים רבים מסייעים להחלמת בני אדם ושיקומם, דרך העצמה אישית והחלמה הדדית.
חמה היא פלורליסטית בכל מובן ודבקה במשימת הסובלנות, כבוד הדדי וריפוי, כולם ערכים אשר טבועים ב"תיקון עולם". א נו עוזרים לאנשים ולבעלי-חיים בסיכון, ללא הבחנה של גיל, צורה, צבע, מין, עדה, אזרחות, דת או גזע. חמה מתאמת את פעילויותיה בשיתוף פעולה עם בתי חולים, לשכות רווחה ובתי-ספר.
התוכניות מתואמות ומפוקחות על-ידי מנהלי המוסדות, רופאים ועובדים סוציאליים שעמם עובדת חמה. אנו מבססים קווי יסוד, מפתחים ומנסחים מטרות ויעדים, ומתעדים מפגשים טיפוליים על בסיס שבועי. מטופלים מגישים משובים מתועדים וסיכומים של התוכניות מוגשים למוסדות.
דרוג שקיפות
(77%)


  תחומי פעילות
 • איכות הסביבה
 • בריאות
 • הצלת חיים
 • זכויות בעלי חיים
 • חינוך
 • טיפול בבעלי חיים
 • רווחה
 • סיוע לנזקקים
 • בתי אבות

חמה פעילה במיוחד בתחומים הבאים: ילדים ומשפחות המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז ועם קשיים התנהגותיים ורגשיים נלווים, שלעיתים קרובות מלווים בבעיות התפתחות ולמידה. (קבוצות תמיכה להורים וילדים עם הפרעת קשב וריכוז בנס-ציונה ושרותי הרווחה בחולון). חולים, צעירים ומבוגרים, הסובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית, כולל ילדים שעברו טראומה בשל אלימות ומלחמה וכן ניצולי שואה מאושפזים במוסדות שנאבקים על היכולת לתקשר מחדש עם סביבתם. (ראה הגיליון האמריקאי לפסיכיאטריה גריאטרית, 4;9 סתיו 2001). כלבי שירות מבוגרים שהוחלפו בכלבים צעירים שניתן להם בית ומחסה קבוע בחמה. חמה מספקת לכלבים אלה שפרשו לגמלאות מטרה וייעוד חדשים בחיים ככלבי תרפיה שלהם תפקיד חיוני כמשמשי דוגמא לחברה האנושית כיצד יש לנהוג במבוגרים. חמה מכשירה דור המשך של אנשי מקצוע בתחום תרפיה בעזרת בעלי-חיים על ידי אימון סטודנטים ומתמחים דרך עבודת שטח מפוקחת ולימוד סטודנטים במכון מגיד באוניברסיטה העברית. חמה מצילה בע"ח שסבלו התעללות, אכזריות והזנחה או ננטשו במלחמה. אנו מספקים לבע"ח שלנו השגחה וטרינרית, תזונה איכותית, וחשוב מכל, אהבה וחום.

הנהלה ראשית: אבשלום בני
צוות והנהלה יש לנו 3 עובדים במשרה מלאה ו-12 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאורי גאי
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: אבשלום ופאם בני,
טל: 04-6369443
אתר: