מגדל דוד - מוזיאון לתולדות ירושלים
מספר: 580016731    קטגוריה:
מגדל דוד המוזיאון לתולדות ירושלים הינו מוזיאון בתוך אתר ארכיאולוגי מרתק ומקום ייחודי וחוויתי שמפגיש אנשים מהעולם כולו עם ההיסטוריה והתרבות של העיר באמצעות תצוגה מרשימה, אירועי תרבות מגוונים ופעילויות חינוכיות מיוחדות.
מוזיאון מגדל דוד מציע למגוון רחב של קהלים את האפשרות ללמוד ולהכיר את סיפורה של העיר ירושלים דרך תערוכות ופעילויות חינוכיות ואירועי תרבות. המוזיאון מחויב להושיט יד לקהלים שאינם נמנים באופן מסורתי על קהל מבקריו וזאת על ידי פיתוח תכניות ייעודיות המותאמות לצרכים של אוכלוסיות שונות. המוזיאון מפתח תכניות מיוחדות לילדי בתי-ספר עם צרכים מיוחדים, לבני נוער במצוקה, לעולים חדשים ולאוכלוסיות פריפריה, אשר זוכות להיחשף למוזיאון מגדל דוד ולסיפור תולדות ירושלים. תכנית מיוחדת לחיילי צה"ל למשל, מציגה בפניהם את ההיסטוריה והתרבות של העיר ושל תושביה.

אחת ממטרות המוזיאון היא לתת מענה לצרכים השונים של קהילות שונות והוא פועל לגיבוש תכניות פרטניות עם אוכלוסיות היעד עצמן. כך לדוגמא, מוצעות תכניות לקבוצות של תלמידים מהמגזר החרדי ותכניות לתלמידים ומבוגרים ערבים.

דרוג שקיפות
(81%)


    תחומי פעילות
  • מוזיאון
  • חינוך
  • תיירות
  • תרבות

מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים נפתח לקהל באפריל 1989 ביזמתו ובעידודו של ראש העיר דאז, מר טדי קולק ז"ל. טדי קולק ביקש לחדש כך מסורת מימי המנדט הבריטי, עת שימש המקום מתחם תרבות ואכסניה לתערוכות מתחלפות (1932-1921) ולאירועי תרבות. כדי להכשיר את המצודה לקראת הקמת מוזיאון העיר בה, בוצעו במקום חפירות ארכיאולוגיות, ונערכו פעולות שיקום נרחבות: חדרי המשמר של המצודה שוקמו והותאמו לשמש חללי תצוגה של תערוכת הקבע לתולדות ירושלים, אולם צלבני הוכשר לשמש חלל לתערוכות מתחלפות, לאורך חומות המצודה הוכשרו שתי טיילות המאפשרות תצפיות מרהיבות על העיר, ובחצר המצודה בין הממצאים הארכיאולוגיים נבנו מסלולי הליכה. כל אלה נעשו מתוך הקפדה על נהלי שימור ופיתוח שפת-שימור שנועדה להבטיח את אופיו הייחודי של המקום. במקביל פעל צוות מקצועי על הכנת תצוגת הקבע לתולדות ירושלים בהחלטה להקים במקום תצוגה פרשנית, שאינה מתבססת על אוסף מוצגים אותנטיים, אלא משתמשת באמצעי המחשה מגוונים. מיום פתיחתו ועד היום נמצא מוזיאון מגדל דוד בשורת המוזיאונים המובילים בעולם מבין המוזיאונים ההיסטוריים.

הנהלה ראשית: ניר ברקט
צוות והנהלה יש לנו 40 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאילת ליבר
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: מגדל דוד, ירושלים
טל: 972-2-626-5352
אתר: www.tod.org.il