הגן הבוטני האוניברסיטאי - ירושלים (ע"ר)
מספר: 580038164    קטגוריה:
טיפוח הגן בוטני האוניברסיטאי בירושלים, תפעולו והחזקתו. שימור פרחים / צמחים בסכנת הכחדה לפעול לחינוך לאהבת הטבע בכלל ובוטינקה ואיכות הסביבה בפרט. להוות מקום מרגוע בלב הכרך העירוני הסואן בירושלים. לפעול למען דו קיום אחווה וחיים טובים יותר בישראל.
הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים הוא אחד מהמקומות הקסומים בארץ, בו ניתן לראות, להריח (ולפעמים גם לטעום...) צמחים, פרחים, שיחים, עצי פרי, עצי ענק, צמחים טורפים ועוד ועוד.. מכל רחבי העולם! כל הצמחים בגן הבוטני מחולקים לחלקות הנקראות לפי יבשות העולם מהן הגיעו. כל חלקה פורחת בתקופה אחרת ואין עונה משעממת בגן הבוטני, אצלנו פורח ומעניין בכל ימות השנה, בגן הבוטני ניתן גם לראות פרחים אותם לא ניתן לראות באף מקום אחר בארץ, ולפעמים באף מקום אחר בעולם. אל המבקרים הגן מרעיף עלינו שלל פריחות והתחושה כולה היא של אביב תמידי. המראה שובה לב, אולם איננו שוכחים עד כמה הופך המחסור במים לבעיה מרכזית בסדר היום שלנו בגן. גם בפעילויות הגן יש תחושה של פריחה: מחלקת הגינון עמלה סביב השעון; מחלקת החינוך עסוקה בפעילויות ילדים מגוונות; בקורסי גינון לומדים עשרות מבוגרים את המקצוע; ומחלקת האירועים שוקדת על אירועי העתיד. ביוזמתנו, נוצר שיתוף פעולה עם מספר גורמים, לקיום פעילויות מעניינות ובלתי שגרתיות: ימי שישי ירוקים, פעילויות פסטיבל ישראל, טיולים מודרכים ברחבי הגן למשפחות וילדים, ואף ארועי מוסיקה שירה וספרות.
דרוג שקיפות
(81%)


    תחומי פעילות
  • איכות הסביבה
  • בריאות
  • דו-קיום
  • התנדבות
  • חינוך
  • מחקר
  • פעילות חברתית
  • תרבות

בשנת 1954 הוחל בהקמת קריה חדשה עבור האוניברסיטה בגבעת רם שבמערב ירושלים. והוחלט על הקמת גן בוטני חדש. מורי המחלקה לבוטניקה, פרופ' מ. זהרי, פרופ' מ. אבן- ארי ופרופ' א. פאהן, ליוו את תכנון הגן. בשנת 1962 החלו הנטיעות באדמת טרשים שוממה; ראשונה ניטעה חורשת עצי מחט שמוצאם מאמריקה הצפונית. המשבר הכלכלי באמצע שנות השישים, המיתון וההחלטה בדבר שיקום הקמפוס בהר הצופים פגעו ביכולת האוניברסיטה להקדיש אמצעים ומאמצים לפיתוח הגן. הקשיים נמשכו עד שנת 1975; רק עם הקמת אגודת ידידי הגנים הבוטניים בהנהגת הגב' נחמה בן-זאב חל שינוי במצב זה. בדיון שהתקיים בלשכתו של אברהם הרמן, נשיא האוניברסיטה העברית, בהשתתפותם של טדי קולק ראש העיר ירושלים, משה ריבלין יו"ר הנהלת קרן קימת לישראל, הגב' נחמה בן-זאב ופרופ' א' פאהן נציג המחלקה לבוטניקה, הוחלט על הפיכת הגן הבוטני למיזם משותף של האונ', העירייה וקק"ל, על מנת להקל על חלוקת נטל הפיתוח והתחזוקה ביניהן. כמו כן מונתה ועדה מדעית שנועדה להנחות את הפעילות המדעית והפיתוח של הגן וללוותם. כמתכנן הגן נתמנה אדריכל הנוף ש. אהרונסון. ב 1981 הוקמה עמותת הגן וקרן סי-ג'י חברה לועד.

הנהלה ראשית:
צוות והנהלה יש לנו 0 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היא
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: קרית האונבריסטה גבעת רם הגן הבוטני, ירושלים
טל: 026794012
אתר: www.botanic.co.il/