הועד הציבורי נגד עינויים בישראל THE PUBLIC COMMITTEE AGAINST TORTURE IN ISRAEL
מספר: 580168854    קטגוריה:
 "הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל" הוא ארגון זכויות אדם שהוקם בשנת 1990 במטרה להגן על זכויות עצורים ואסירים בישראל ובשטחים שבשליטתה, ולקדם את יישומם המלא של סטנדרטים בינלאומיים לגבי עינויים, בראשם אמנת האו"ם נגד עינויים שישראל חתומה עליה. 
הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל מאמין כי עינויים והתעללות מכל סוג, ובכל מצב, אינם עולים בקנה אחד עם ערכי המוסר, הדמוקרטיה ושלטון החוק. הוועד פועל למען בני אדם באשר הם - ישראלים, פלסטינים, מהגרי עבודה ואזרחים זרים נוספים, השוהים בישראל ובשטחים הכבושים, במטרה להגן עליהם מפני עינויים והתעללויות שנוקטות רשויות האכיפה והחקירה הישראליות, כלומר: משטרת ישראל, שירות הביטחון הכללי, שירות בתי הסוהר וצה"ל. בכך פועל הוועד על פי ערכי המוסר והדמוקרטיה ועל פי החוק הישראלי והבינלאומי.
דרוג שקיפות
(77%)


    תחומי פעילות
  • זכויות אזרח
  • זכויות האדם
  • חינוך

הוועד הוקם בשנת 1990 בתגובה למדיניות ממשלתית רבת שנים שהתירה שימוש שיטתי בעינויים ובהתעללויות במהלכן של חקירות השב"כ. בספטמבר 1999, בעקבות עתירות של הוועד ושל ארגונים נוספים לזכויות אדם (האגודה לזכויות האזרח בישראל והמוקד להגנת הפרט), אסר בג"ץ, ככלל, על כמה משיטות העינויים וההתעללות שננקטו עד אז. פסיקה זו אמנם היוותה התקדמות משמעותית ביחס למצב שהתקיים קודם לכן, אולם היא הותירה פתח לשימוש בעינויים ובהתעללות בישראל. עתירה חשובה נוספת שהגיש הוועד היא העתירה נגד מדיניות החיסולים של מדינת ישראל,שהוגשה בינואר 2002. הרקע לעתירה היה התנגדותו של הוועד למדיניות החיסולים הממוקדים שאימצה מדינת ישראל עם תחילת האינתיפאדה השנייה. במסגרת מדיניות זו נקבעו דינים בחוק המאפשרים הוצאה להורג ללא משפט של חשודים בטרור. השלכותיה של מדיניות זו היו קשות מנשוא- כתוצאה מן מבצעי הסיכול הממוקדים נפגעו אזרחים חפים מפשע בהם נשים וילדים, והחברה הישראלית השקיפה באדישות על מציאות מעוותת זו. ביוני 2013 הצליח הוועד להגיע להישג משמעותי במאבק הארוך שניהל בנושא בדיקת תלונות נחקרי שב"כ: מונתה בודקת אזרחית לבדיקת התלונות.

הנהלה ראשית: תמי מולד חיו,אבישי ארליך,לאה צמל,נטע האילן,גדעון פרוידנטל,שלמה לקר,חנה פרידמן,גבריאל וקסלר,רון גרליץ,אביגדור פלדמן,אווה אילוז,בטינה בירמנס,עמי הולנדר ,עודה בשאראת,אבנר בן עמוס,עמוס ישראל
צוות והנהלה יש לנו 7 עובדים במשרה מלאה ו-11 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאישי מנוחין
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: ת.ד. 4634, ירושלים
טל: 972-3-7733134
אתר: www.stoptorture.org.il