עמותה להנצחת סרן יוסי אוחנה (ע"ר)
מספר: 580304285    קטגוריה:
'בית יוסי' הוקם באשדוד במטרה להוות בית לילדים ומשפחות הסובלות מאבטלה, עוני, הזנחה ואלימות הפוגעים בתפקוד התא המשפחתי. הבית פועל כמסגרת טיפולית תומכת, המשמשת כחלופה לבית שאינו מתפקד לאחר שעות הלימודים, וכחלופה לשוטטות ברחובות.
התוכנית מזהה את ההורים והילדים כשני לקוחות נפרדים בעלי מכנה משותף. בתוכנית יהיה מענה בהתאם לצרכיהם השונים, תוך שימת דגש רב על מניעת ניתוק הילד מסביבתו הטבעית. מתוך האמונה בכוחות המשפחה להפנים וליישם בביתם את הנעשה ב - בית יוסי. הפעילות מתקיימת חמישה ימים בשבוע: א, ב', ג, ד ו- ה' החל משעות הצהריים (מיד עם תום הלימודים) וכוללת: מתן מענה לימודי לצרכי הילד הכולל שיעורי הוראה מתקנת, פעילויות העשרה, סדנאות הדרכה להורים, פעילות משותפת להורים ולילדים בליווי אנשי מקצוע וארוחת ערב משפחתית.
התוכנית כולה מתבצעת על ידי עובדים סוציאליים ופסיכולוג כשהמקום מרוכז ע"י עובדת סוציאלית קלינית אשר מרכזת את התוכנית במישור הארגוני והחינוכי-טיפולי.
הפעילות מתקיימת בקבוצות אשר מונות כ- 15ילדים. כל קבוצת גיל מלווה ב 2 מדריכות טיפוליות (עו"ס/חינוך), בת שירות לאומי/מורה חיילת ומתנדבים.
בקבוצת האמהות משתתפות עד20 נשים המקבלות הנחייה על ידי מנחת הורים מוסמכת, אשר מלווה את התוכנית מיום היוולדה.
בנוסף לתוכנית המובנית, מקבלת כל משפחה ליווי אישי הבא לידי ביטוי בביקורי בית, שיחות אישיות, ומעורבות בול גורמים ממשלתיים.
דרוג שקיפות
(70%)


    תחומי פעילות
  • חינוך
  • רווחה

בית יוסי הוקם בשנת 2000, חמש שנים לאחר נפילתו של סרן יוסי אוחנה.יוסי גדל והתחנך בישיבה התיכונית "אור עציון", שפיר. לאחר מכן המשיך את דרכו במכינה הקדם צבאית "בני דוד", עלי. בשירותו הסדיר התנדב יוסי לסיירת גולני ולאחר סיום קורס קצינים, מתוך תחושת שליחות, בחר לפקד על חיילי גדוד המסייעת ושימש עבורם מודל לחיקוי ודמות אבהית. יוסי אהב את הבריות, ובפרט את חייליו, בגופו, בנפשו, ברוחו ובנשמתו, עד כדי מסירות נפש. בערב שמחת תורה תשנ"ו, בעת פעילות מבצעית בלבנון, נפל סרן יוסי אוחנה, מ"פ בגדוד 51 של חטיבת גולני.את כאב האובדן הגדול, שאין לו מזור, בחרה משפחת אוחנה לנתב לכיוון של תקווה חדשה, ולהמשיך את דרכו של יוסי בעשייה מיטיבה ומשקמת, עשייה אשר מפיחה חיים. המשפט הראשון והאחרון שאמר יוסי כאשר ניגשו לטפל בו בזמן ההיתקלות, היה: "מה עם החיילים? טפלו בהם קודם".על יסודותיו המוצקים של משפט זה הוקם בית יוסי – בשם קידוש החיים, ערך הנתינה והדאגה לזולת.

הנהלה ראשית: משה קפלינסקי
צוות והנהלה יש לנו 15 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאישי אוחנה
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: רח' רוגוזין 56/5 אצל משפחת אוחנה, אשדוד
טל: 088531165
אתר: www.beityossi.com