(עת לנוע - העמותה לטיפול ומניעת מחלות בילדים ולקידום אורח חיים בריא (ע"ר
מספר: 580367902    קטגוריה:
עמותת 'עת לנוע' מתמקדת במניעה וטיפול במחלות כרוניות בילדים, על ידי הקניית אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה נבונה.
מחלות כרוניות כגון השמנה, סוכרת ואוסטאופורוזיס הן הגורם המוביל לתחלואה ותמותה בישראל, בארצות הברית ובמדינות המערב. הטיפול במחלות אלה מהווה נטל כבד על מערכות הבריאות. לצערנו ברוב המדינות הדגש הוא על טיפול במחלות כרוניות ולא במניעתן. עמותת "עת לנוע" פועלת לשנות את המגמה. העמותה מתמקדת במניעה וטיפול במחלות כרוניות בילדים, ע"י הקניית אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית ותזונה נבונה.
בשנים האחרונות עיקר עיסוקה של העמותה הוא קידום וטיפוח הרגלי אורח חיים בריאים החל מגיל הילדות, אשר תורמים לשיפור אורח ואיכות חייהם של כלל הילדים ובמיוחד בילדים הנמצאים בסיכון גבוה או החולים במחלות כרוניות.
דרוג שקיפות
(88%)


    תחומי פעילות
  • בריאות
  • הצלת חיים
  • חינוך
  • מחקר
  • ספורט
  • שיקום
  • רפואה

מחלות כרוניות כגון מחלות לב וכלי דם הם הגורם המוביל לתחלואה ותמותה בישראל, בארצות הברית ובמדינות המערב. זו גם הסיבה לעלותם הגבוהה (ההולכת וגדלה) של הטיפולים. לצערנו ברוב המדינות הדגש הוא על טיפול במחלות אלו ולא על מניעתן. עמותת 'עת לנוע' מנסה לשנות את המגמה. עמותת 'עת לנוע' נקראה בעברה עמותת 'יד ללב' שהתמקדה בעיקר במניעה ובטיפול במחלות לב. יד ללב נוסדה בשנת 1993 על ידי הקרדיולוג פרופ' מורטון ליבוביץ. משנת 2000 החלה העמותה לפעול לקידום בריאות ומניעת התפתחות מחלות לב על ידי טיפול במשקל עודף אצל ילדים ובני נוער. בשנת 2014, מתוך הבנה כי מניעה, חינוך ואורח חיים בריא ופעיל הם הדרך הטובה למניעה ולטיפול במחלות כרוניות שינינו את שמנו לעמותת עת לנוע. מימון התוכניות שלנו מגיע בעיקר מתורמים כמוכם שרוצים לעזור למטרה חשובה זו. אם גם אתה מעוניין לעזור לילדים הסובלים מהשמנה, אסתמה, סוכרת או לאלה המשתייכים לקבוצת סיכון או לבעלי אורח חיים לא בריא בוא והצטרף גם אתה לרשימת התומכים הגדלה של הארגון.

הנהלה ראשית: מיכל פנטנוביץ',יואב ד"ר מקל,נילי ד"ר שטינברג,פנחס נמט,יצחק ד"ר ברגר,זאב עציוני,מיכל אליקים,איריס לוי,דורון שיטרוק,יעל פסטרנק
צוות והנהלה יש לנו 0 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היא
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: ברקאי 0, ברקאי
טל: 0543077020
אתר: hospitals.clalit.co.il/hospitals/Meir/children/sport/Pages/sportde.aspx