יוצר אור - לימוד, יצירה, חוויה קהילתית (ע"ר)
מספר: 580429702    קטגוריה:
עמותת יוצר אור הוקמה בשנת 2003 והיא שוכנת בשיכוני תלפיות בירושלים, אזור המתאפיין במשפחות מרקע סוציו אקונומי נמוך.יוצר אור היא קהילה משפחתית הוליסטית, המושתתת על תהליכי העצמה ארוכי טווח לצמצום פערים , ופתיחת אפשרויות באמצעות קהילתיות.
יוצר אור בה חברות למעלה מ40 משפחות מרקעים שונים (עולים חדשים מאתיופיה ומרוסיה, וישראלים ותיקים) משלבת פעילות שבועית ענפה המופנית לחלקים השונים של המשפחה בנפרד ובמשותף וכן פעילויות חודשיות כלל קהילתיות.
הפעילות השבועית של יוצר אור כוללת תכניות חונכות , אמנות, שעת סיפור,דרמה , לימוד, מעגל נשים, קבוצת נוער, אולפן לעברית , ופעילויות רבות נוספות.
כל המשפחות נפגשות מספר פעמים בחודש . המפגשים כוללים קבלת שבת מוסיקלית , חגים טיולים ברחבי ירושלים לאחר שעות העבודה וערבי בישול בבתי משפחות הקהילה.
משפחות יוצר אור שותפות בתהליכי קבלת ההחלטות , לשם קביעת פעילויות הקהילה, חיזוק היחסים בין חבריה, והשפעה רחבה בשכונה
יוצר אור חרתה על דגלה מספר ערכי יסוד המאפשרים לה להביא לשינוי משמעותי בקרב חבריה. האחד, יצירת מקום בטוח ויציב בו חבריה מוצאים בה את ביתם , והשני הבנה כי ההצלחה תבוא מתוך שיח אמיתי של כל השותפים בה , מתוך מקום של כבוד, הקשבה ואהבה , מתוך ידיעה שאין קיצורי דרך ואין קסמים ועל כן השינויים נמדדים בטווחי זמן ארוכים המאפשרים לבחון שינוי אמיתי ומשמעותי
דרוג שקיפות


    תחומי פעילות

עמותת יוצר אור הוקמה בשנת 2003 בירושלים. העמותה פועלת מאז בשיכוני תלפיות. העמותה משתייכת לתנועה המסורתית , ומהווה קהילה בעלת מודל ייחודי בתוכה. יוצר אור החלה את דרכה עם שתי תכניות בלבד אשר התמקדות בחונכות ובשעת סיפור . כיום ביוצר אור פעילות מעל ל10 תכניות שבועיות , ארבע תכניות חודשיות וכן ועדות הכוללות את משפחות יוצר אור וצוותה. יוצר אור משתפת פעולה עם כל הגורמים בשכונה ובכך מהווה קהילה חזקה ותורמת גם ברמה השכונתית. משפחות הקהילה הינן משפחות של עולים חדשים מאתיופיה , רוסיה וישראלים ותיקים. יחד נוצר מרקם אינטגרטיבי ייחודי בו כולם שותפים ופעילים כקהילה במגוון התחומים . בימים אלה יוצר אור מרחיבה את פעילותה בשותפות עם גני ילדים בשכונה אשר יטמיעו את המודל שלה ויהפכו לגנים קהילתיים במלוא מובן המילה בהם הפעילות של הילדים מסתיימת אחר הצהריים ומיד מתחילה הפעילות המשפחתית המחזקת ותורמת הן למשפחות , לקהילה ולשכונה

הנהלה ראשית: תמר דבדבני,דוד לזר,דבי גרינברג,עופר שבת בית הלחמי,מריה בוטביניק,רנדא עזרה
צוות והנהלה יש לנו 1 עובדים במשרה מלאה ו-4 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאורי איילון
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: קורא הדורות 36, ירושלים
טל: 026716106
אתר: www.yotzeror.org.il