מרכז צדק לנשים (ע"ר)
מספר: 580430973    קטגוריה:
מרכז צדק לנשים נוסד ב- 2004 במטרה לשמור ולקדם את זכויות הנשים בבתי הדין הרבניים בהתאם להלכה היהודית תוך הקפדה על שוויון וכבוד.
בתי הדין הרבניים מתבססים על מערכת ערכים וחוקים ההלכתיים אשר נכתבו לפני אלפי שנים בעוד שמערכת הערכים והחוקים בתחומי שוויון בין המינים וחופש הפרט בימינו שונה לחלוטין. המשמעות היא התנגשות בין זכותו הדתית של הבעל מול כבוד האדם וחירותה של האישה.

מרכז צדק לנשים עוסק במתן מענה לנשים מסורבות גט בשני רבדים מרכזיים:
• קידום פיתרונות משפטיים יצירתיים לפיתרון מקרים קיימים כגון תביעת נזיקין כנגד בעלים סרבני גט, באמצעות הגשת תביעות עקרוניות, קידום פתרונות הלכתיים וביצירת עניין בתקשורת, המרכז מעלה לסדר היום הציבורי דילמות מוסריות ודתיות ביחס למעמד האישה כולל עגינות, סרבנות גט, גיור וממזרות ומקדם פתרונות סיסטמתיים ראויים.
• בניית וישום מנגנון סיסטמתי מערכתי ברוח ההלכה למניעת סירוב גט בעתיד באמצעות קידום שטר הלכתי משולב בהסכם טרום נישואין.

הדרך להשגת הפיתרון המוצע היא באמצעות שינוי השיח המשפטי ההלכתי והציבורי. מרכז צדק לנשים פועל לקידום שינוי השיח ע"י קיום פעילות מותאמת לכל אחד מהמגזרים.
דרוג שקיפות
(86%)


    תחומי פעילות
  • זכויות האדם
  • יהדות
  • סיוע משפטי
  • פלורליזם
  • זכויות אזרח
  • פעילות חברתית

מרכז צדק לנשים הוקם ע"י עו"ד סוזן ווייס ב- 2004 במטרה להיאבק באופן נחרץ יותר ובכלים משפטיים בתופעת העגונות ומסורבות הגט, בתוך ומחוץ לבתי הדין הרבניים וליצור שינוי בסיסי ועקרוני ביחס לנשים בבית הדין הרבני ובבית המשפט. בתפיסתה ווייס ראתה את השימוש בדיני הנזיקין כאמצעי חשוב לפתרון המצב הקשה בבתי הדין הרבניים ולשינוי מאזן הכוח בין נשים וגברים בגירושין. עקב הגשת התביעה הנזיקית הראשונה בשנת 2004 השופט מנחם הכהן, פסק פיצויים בסך 425,000 ₪ לאישה שבעלה חויב בגט. בשנת 2008 זכה המרכז בשני תיקי נזיקין נוספים חשובים כאשר: השופט גרינברגר 550,000 ₪ פיצויים לאישה גם על התקופה שלא היה בידה כל חיוב בגט מבית הדין הרבני, ובשני פסקה השופטת טובה סיוון 700,000 ₪ פיצויים לאישה שבית הדין דחה את בקשתה לחייב את בעלה בגט. בשנת 2009 בעתירה של המרכז בשם 2 נשים, בג"ץ הוציא צו על תנאי לבית הדין הרבני, המורה לו להשיב מדוע ביטל את הגיורים של הרב חיים דרוקמן. מעבר לכך, השופטים קבעו כי בית הדין הרבני יסביר אם יש בידיו הסמכות לבטל גיורים שנעשו על-ידי דרוקמן - כפי שנקבע בפסק דין מ- 2008

הנהלה ראשית: שרה קריימר,טובה אוסופסקי,אניטה ברנשטין,אביעד הכהן,לאה קורץ,רבקה לוביץ,אריאל פיקאר,ברברה סופר,יהודית שוויג,דניאל סטטמן,מרים זוסמן
צוות והנהלה יש לנו 1 עובדים במשרה מלאה ו-4 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאסוזן ווייס
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: עמק רפאים 43, ירושלים
טל: 972-25664390
אתר: www.cwj.org.il