כנפיים "כי באומנות אין מוגבלות" (ע"ר)
מספר: 580433456    קטגוריה:
כנפיים נוסדה על מנת ליצור מקום בו אמנים בעלי צרכים מיוחדים יוכלו לעסוק באמנות, לפרוח, להתפתח ולהשתקם. העמותה שמה לה למטרה לאפשר לאמנים בעלי הצרכים מיוחדים לחשוף לקהל הרחב את כישוריהם ויכולותיהם.
כנפיים, "במה לעשייה אמנותית וחברתית" פועלת על מנת לאפשר שיקום של אמנים המתמודדים עם משברים נפשיים ובעלי פיגור שכלי באמצעות עבודה אמנתית מקצועית בתחום כישרונם. העבודה בכנפיים משפרת את הביטחון העצמי ואת הסטטוס שלהם בחברה, וכך מאפשרת להיות עצמאים יותר ואזרחים פעילים ויצרניים בחברה.

כנפיים מפעילה שתי תכניות לשתי קבוצות אוכלוסיה שונות:

1) אמנים (מלחינים, ציירים, זמרים, פסלים וכו') אשר מתמודדים עם משברים נפשיים כגון סכיזופרניה, דכאון קליני והפרעה כפייתית טורדנית וכדומה .
העבודה האמנותית בסטודיו כנפיים מאפשרת להם להתרכז במקור הכח שלהם ובכישרונם וכך מעצימה אותם ומאפשרת להם לפתח את הכישורים האמנותיים והחברתיים שאבדו להם , לקבל השראה ובהדרגה להשתקם.
המופעים והתערוכות של אמני כנפיים מוצגים בקביעות בישראל ובחו"ל ומקבלים שכר עבור תוצרי אמנותם ועבור הופעותיהם .

2) שחקנים עם פיגור שכלי בדרגות שונות של פיגור. הקבוצה הזו הינה להקת שחקנים המופיעה באולמות תאטרון מוכרים היטב בישראל ובפסטיבלים בחו"ל.
דרוג שקיפות
(63%)


    תחומי פעילות
  • אמנות
  • העצמה כלכלית

כנפיים היא עמותה ללא מטרת רווח אשר הוקמה בשנת 2004 במטרה לבסס מרכז אמנות יחיד במינו, והראשון מסוגו בישראל. העמותה הוקמה על ידי רינה פדווה ודלית שרון, אמניות יוצרות בעלות נסיון עשיר בתחומן, ועל ידי מר. יוסי חבס יו"ר המייסד של העמותה. כנפיים מעסיקה צוות עובדים מקצועי המורכב מאמנים ישראלים מוכרים, כאשר רבים מהם גם מרצים במוסדות הלימוד המובילים בישראל (כגון בצלאל הטכניון, מכללת אורנים ובית ספר לאמנות מנשר). הרמה הגבוהה של חברי הצוות שלנו מאפשרת למשתתפים לפתח באמת את כישוריהם המקצועיים ולהצטרף לשורות האמנים המובילים בישראל. העמותה עומדת בפני הקמת בית כנפיים - סדנאות אמנויות לצד אולם תיארטרון ובר- גלריה בו יוצרים אנשי כנפיים ומפיצים את תוצרי אמנותם לקהל הרחב משתתפים המתמודדים עם משברים נפשיים לומדים ועוסקים במוסיקה, תאטרון וידאו ואמנות פלסטית. כחמישים בני אדם משתתפים בתכנית מדי יום, בה הם מקבלים אפשרות ללמוד וליצור בסביבה תומכת. היצירות שלהם מוצגות בגלריות פרטיות ובגלריות ציבוריות ובתערוכות ברחבי ישראל ובחו"ל. כנפיים הקימה את גלריה לובי במרכז הקהילתי שפירא .

הנהלה ראשית: יוסף חבס,שירה גפן,קרן זוהי גל
צוות והנהלה יש לנו 3 עובדים במשרה מלאה ו-5 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היארינה פדווה
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: הבושם 59, מבשרת ציון
טל: 0722151909
אתר: www.kenafayim.org.il