כנפיים של קרמבו (ע"ר
מספר: 580455681    קטגוריה:
'כנפיים של קרמבו' הינה תנועת הנוער היחידה לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים מורכבים, המשלבת אותם בפעילות חברתית-חינוכית אחת לשבוע עם בני נוער מהחינוך הרגיל. אלפי ילדים עם צרכים מיוחדים חסרים חיי חברה ובעיקר – חברים. 'כנפיים של קרמבו' הוקמה במיוחד עבורם.
'כנפיים של קרמבו' מפעילה עשרות סניפים ברחבי הארץ – מרהט ועד קריית שמונה, ובהם פעילים ילדים ונוער בגילאי 7-21 עם צרכים מיוחדים ונוער בגילאי 13-18 מהחינוך הרגיל – אלפי חניכים עם ובלי צרכים מיוחדים מכל המגזרים, העדות והדתות, ומכל רבדי האוכלוסייה בישראל.
מטרתה העיקרית של התנועה הינה לאפשר לכל ילד החי עם כל מגבלה שהיא לקחת חלק בפעילות חווייתית ומעשירה יחד עם בני גילו החיים עם צרכים מיוחדים ואלה שחיים ללא מוגבלויות כאחד - ולהיות חלק בלתי נפרד מהקהילה בישראל. הם נפגשים פעם בשבוע - משחקים, יוצרים, מעשירים את חייהם ובעיקר – עושים חברים.
לכל חניך מוצמדים שני חונכים המתווכים עבורו את הפעילויות, לומדים להכירו ומלווים אותו לאורך כל השנה. עבור מרבית החונכים זהו המפגש הראשון עם בני גילם החיים עם צרכים מיוחדים. חונכים אלו מיישמים הלכה למעשה את ערכי ההתנדבות ומנהיגות. בכל פעילות בסניפים נמצאת עובדת סיעודית, המעניקה מענה לצרכיהם האישיים של החניכים. כמו כן התנועה אוספת את החניכים מביתם לסניפים ובחזרה, בהסעות המותאמות לנכים המלוות ע"י חונך. הפעילות מאפשרת להורי החניכים פרק זמן פנוי לעצמם ולילדיהם האחרים.
דרוג שקיפות
(90%)


  תחומי פעילות
 • גישור פערים חברתיים
 • דו-קיום
 • העצמה כלכלית
 • התנדבות
 • חינוך
 • מועדונים חברתיים
 • רווחה
 • תנועת נוער
 • פלורליזם
 • פעילות חברתית

'כנפיים של קרמבו' נוסדה מתוך צורך של עשרות אלפי ילדים בישראל, החיים עם צרכים מיוחדים וסובלים מבדידות גדולה. הדבר החסר להם ביותר הוא פעילות חברתית וחברים. מציאות חיים זו היא אשר היוותה השראה להקמתה של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו', תנועה שמותאמת לצרכים של ילדים אלו – כדי שיהיו להם חיים חברתיים, חברים ופעילויות. בנוסף לפעילות השבועית בסניפים, אנחנו מקיימים תוכנית הכשרה מקיפה ומעשירה לחונכים שלנו בתחומי - הדרכה וניהול, צרכים מיוחדים, עבודת צוות ועוד. מקיימים פעילויות קיץ לחניכים ומשפחותיהם, ושולחים משלחת שנתית לפולין, המורכבת מחניכים עם ובלי צרכים מיוחדים. הסניפים שלנו גם לוקחים חלק באירועים עירוניים יחד עם כל שאר תנועות הנוער ויוזמים פרויקטים בקהילה. 'כנפיים של קרמבו' זכתה בהוקרה ופרסים רבים - ביניהם הזמנה להדליק את משואת יום העצמאות במלאת 60 שנה למדינת ישראל בשנת 2008, אות הנשיא למתנדב בשנת 2009, הכרה כתנועה החברתית של העשור בשנת 2010, ופרס יגאל אלון על מעשה מופת חלוצי בשנת 2014.

הנהלה ראשית: ניר ברונשטיין
צוות והנהלה יש לנו 18 עובדים במשרה מלאה ו-37 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאופירה רותם
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: הנביאים 17, ת.ד 1166, רמת השרון
טל: 098852385
אתר: www.krembo.org.il