תנועת תרבות - בית היוצר לחידוש התרבות בישראל (ע"ר)
מספר: 580471118    קטגוריה:
תנועת תרבות מקימה משנת 2006 קבוצות אמנים המיועדים להתיישבות קבע בפריפריה הגיאו-חברתית של ישראל, הרואים במקום את ביתם, ומחויבים ליצירה ולחינוך לאמנות ותרבות כחלק מאורח חייהם במקום.
כיום פעילים כ-400 אמנים בין גילאי 18-30 ברחבי הארץ.
תנועת תרבות הינה הארגון היחיד בארץ המפעיל מסלול רב-שנתי לאמנים צעירים אשר מחנכם ומכשירם להיות אזרחים ויוצרים המחוייבים לחינוך, צמצום פערים, חיזוק הסולידריות הקהילתית ויצירה של תרבות ואמנות מקורית.

המסלול מתחיל מתכנית "נוער יוצר תרבות":
הקמת קבוצות נוער יוצר בתחומי האמנויות מהפריפריה ע"י חברי תנועת תרבות. הנוער נפגש בבתי היוצרים – בית לאמנות ותרבות לנוער בשכונה. במהלך השנה מתקיימים מחנות לבני הנוער בהם נפגשות הקבוצות מכל הארץ.

המסלול ממשיך לשנת שירות ולנח"ל:
תנועת תרבות מפעילה מסלול נח"ל בו הקבוצות יוצאות לשנת התנדבות לפני הצבא אשר בסיומו הן ממשיכות יחד כגרעין לשירות צבאי בנח"ל. הקבוצות מלוות במהלך המסלול הצבאי ע"י מדריכים בוגרים.

ובסיום המסלול מקימים בוגרי הצבא "קהילות תרבות":
עם השחרור הקבוצות מתיישבות ביישוב/שכונה בפריפריה ומקימות "קהילת תרבות": קיבוץ אמנים-מחנכים אשר ממשיכים הן את העשייה בקהילה המקומית והן את הדרכת הצעירים שבשלבים המוקדמים של המסלול.
דרוג שקיפות
(92%)


    תחומי פעילות
  • התיישבות
  • אמנות
  • פעילות חברתית
  • תאטרון
  • תנועת נוער
  • תרבות
  • חינוך

בשנת 2004 יצאה לדרך קבוצה של 6 צעירים בוגרי בתי ספר ומגמות אמנות מרחבי הארץ, לשנת שירות בקהילה בתחומי האמנות והחינוך. עם שחרורם מהצבא החליטו להקים את "תנועת תרבות", כמסלול הגשמה לנוער וצעירים יוצרים הפועלים לעיצוב דמותה של החברה הישראלית מתוך דגש על הפעולה התרבותית והחינוכית בקרב נוער וקהילה. בשנת 2013 מונה תנועת תרבות למעלה מ-400 צעירים/ות בגילאי 18-30. צעירים אלה פרושים כיום ביישובים ושכונות בפריפריה הגאו-חברתית של ישראל, ומשפיעים על אלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים בקהילה. מתוך מסמך המייסדים: "אנו, כקבוצה של יוצרים צעירים אשר גדלו והתחנכו בארץ, מאמינים כי דווקא עלינו מוטלת הזכות והאחריות לעיצוב עתידה של החברה בישראל. אנו מאמינים כי על האמנות והתרבות מוטל תפקיד חברתי, במעשה החינוכי העמוק בתוך קהילות בישראל– להיפרד מהקהל ולהתחבר לקהילה!"

הנהלה ראשית: הדס גולדמן,דן פינק,עדי בן אליהו,יותם כרמלי
צוות והנהלה יש לנו 3 עובדים במשרה מלאה ו-40 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאגור שלי
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: אוסישקין 31, עפולה
טל: 0502029904
אתר: www.tarbutmovement.org