פורום החוסכים לפנסיה בישראל (ע"ר)
מספר: 580538106    קטגוריה:
להגן על כספי הפנסיה של כלל אזרחי ישראל. קידום מעמד החסכון הפנסיוני במדינת ישראל, וקידום מעמד החוסכים לפנסיה צוברת וזכויותיהם.

בימים אלו אנו עוסקים בהקמת קרן פנסיה חברתית תחת המותג "כלכלה של כולנו", שתכלול מדיניות השקעות אחראית.
העמותה מנהלת מאבקים למען כלל הציבור החוסך לפנסיה: הפחתת תקרת דמי הניהול, מלחמה ב"תספורות" והסדרי חוב על-חשבון כספי הציבור, פעילות למען התאמת מאפייני ניהול החסכון לגיל החוסך (המודל הצ'יליאני) ומאבק למען שירות מחויב ללקוח של הסוכנים הפנסיוניים.
כמו כן העמותה עוסקת בהסברה וקידום החינוך הפיננסי, בעידוד התארגנויות לניהול כספי פנסיה ע"י מלכ"רים וקואופרטיבים, בשיפור וטיוב אופן השקעת הכספים, ובקידום התחום של "השקעות אחראיות" בחסכון והשקעות יוצרות-צמיחה.
דרוג שקיפות
(51%)


    תחומי פעילות
  • העצמה כלכלית
  • ועדי עובדים
  • מחקר

התחילה מקבוצה בפייסבוק בשם "חושבים על העתיד: למען החוסכים לפנסיה בישראל" שנפתחה באפריל 2010. לאחר מכן הקימה אתר אינטרנט. בתחילת 2011 החליטה להירשם כעמותה. העמותה היתה הגוף החוץ-פרלמנטרי שהוביל את המאבק בתקרת דמי הניהול בקופות הגמל ובביטוחי המנהלים, מרגע שזיהתה שעמלות אלה שוחקות עד 35-40% מכלל כספי החסכון עד יום היציאה לפנסיה. מאבק זה התחיל בתגובה שלילית של האוצר, בטענה שיש שוק חופשי ואין צורך בהתערבות, אולם בסיוע העיתונות הכלכלית וחברי כנסת הצגנו את ההכרח לשפר את המצב, ובסופו של דבר בפברואר 2012 החליטה ועדת הכספים על הפחתה מסוימת בתקרת דמי הניהול. מאבקים נוספים שניהלנו: החקיקה בנושא המסלקה הפנסיונית - כך שחוסכים יוכלו לגשת באופן ישיר למסלקה ולהוציא את כל המידע עליהם גם ללא יועץ או סוכן פנסיוני. הפעלת המודל הצ'יליאני על-בסיס הנפקת אגרות-חוב מיועדות. מאבק ציבורי נגד ה"תספורות": דלק נדל"ן של יצחק תשובה, טאו וסקיילקס של אילן בן-דב ועוד.

הנהלה ראשית: רועי מימרן,מירב בן-עובד,נאור לפיד,ליאת מולכו,יגאל שלמן,אסף סלנט,אורי רוזן,אנה מורוזוב
צוות והנהלה יש לנו 0 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היא
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: בורלא יהודה 42, תל אביב-יפו
טל: 036991320
אתר: www.pension.org.il