מלב"ב, מרכז לטיפול בקשיש בקהילה
מספר: 580001246    קטגוריה:
מלב"ב הינו ארגון מקצועי וייחודי, המוביל בטיפול ובהגברת המודעות הציבורית לחולי אלצהיימר ודמנציה ו/או אוכלוסיית הגיל השלישי, המאפשר איכות חיים מכובדת בקהילה תוך העלאת תחושת הערך העצמי של מטופליו והענקת ביטחון ושקט נפשי ליקיריהם.
ב-1981 כשהקמנו את ארגון מלב''ב כגוף התנדבותי, לא היו קיימות בארץ מסגרות טיפוליות לקשישים הסובלים מירידה מנטלית. במשך השנים גיבשנו מסגרות חברתיות ומקצועיות לטפל באוכלוסית תשושי הנפש שבו הזקן מקבל מסגרת התואמת את צרכיו ומדגישה את היכולות שלו. הוא פועל במסגרת תומכת ומטפחת ובאותו הזמן בני המשפחה מקבלים הדרכה, תמיכה ויעוץ בנוגע להתמודדות עם דמנציה.
דרוג שקיפות
(90%)


    תחומי פעילות
  • בריאות
  • הוצאה לאור
  • התנדבות
  • מועדונים חברתיים
  • מחקר
  • מסגרת מקצועית
  • רפואה
  • רווחה

עמותת מלב"ב , מרכז לטיפול בקשיש בקהילה, הוקמה בשנת 1981 ע"י פרופ' ארנולד רוזין וגב' לאה אברמוביץ שניהם זוכי פרס יקיר ירושלים לפועלם. מלב"ב מפעילה חמישה מרכזי יום בירושלים, בית שמש ואפרת ועוד מגוון של טיפולי בית מאשדוד עד חיפה. מנכ"ל העמותה הוא מר מוטי זליקוביץ. העמותה נוסדה בראש ובראשונה במטרה לסייע ולשרת את משפחות הקשישים בישראל, קשישים הסובלים מבעיות של אובדן זיכרון ומחלות הגורמות לכך, כגון: דמנציה ואלצהיימר. העמותה פיתחה את שיטת מלב"ב , שיטה ייחודית לטיפול בחולי אלצהיימר ודימנציה לסוגיה, ומפעילה באזור ירושלים וסביבותיה רשת של תשעה מרכזי יום ומחלקה לטיפול בית, כולל נופשון. כמו כן מעמידה העמותה לרשות הציבור "מרפאת מומחים לאיבחון בעיות זיכרון וקוגניציה ע"ש נטלי ואיזידור פרידמן". בנוסף לכך קיים בעמותה "המכון הגבוה ללימודי הזיקנה", המשמש כבית ספר ומורה דרך בתחום זה.

הנהלה ראשית: הרי ספיר
צוות והנהלה יש לנו 20 עובדים במשרה מלאה ו-75 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאמוטי זליקוביץ
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: רח' לאה פורת 21, ת.ד. 3622 גבעת משואה, ירושלים
טל: 0737963959
אתר: melabev.org