קבוצת רעות
מספר: 580228054    קטגוריה:
קבוצת רעות הינה עמותה של הקיבוץ העירוני בית ישראל, קהילת חיים משימתית ששמה לה למטרה ליצור הידברות מתמשכת ושיתוף פעולה בין מגזרים שונים, לקדם אינטגרציה חברתית, לפתח מנהיגות צעירה שתוביל שינוי חברתי ולעודד קבוצות משימתיות ללקיחת משימות חברתיות תרבותיות
קבוץ בית ישראל הינו קיבוץ עירוני משימתי השוכן במרכז הקליטה (לשעבר) בשכונת גילה בירושלים. חבריו, יוצאי קיבוצים וערים, דתיים וחילוניים, חברו יחד מתוך רצון לבנות קהילה שיתופית המתמודדת עם בעיות השעה הבוערות: הפערים החברתיים והתרבותיים, המחלוקות וקשיי ההידברות, והיחלשותם של ערכי תרומה ושליחות. זאת תוך שימת דגש על תרבות חיים יהודית ומתוך קבלה וכבוד הדדי.

הפרויקטים המרכזיים:

מכינת בית ישראל – קבוצה של כ-90 דתיים וחילוניים בשנת שירות, שמקדישים את השנה ללימוד מעמיק ובירור יסודי של תפיסת עולמם, תוך שילוב של עשייה חברתית.

גשרים - מיועדת לכ-750 ילדים ונוער, מתמקדת במתן כלים והזדמנויות לפרוץ את מעגל המצוקה ולבנות גשרים לעתיד טוב יותר.
העמותה מפעילה מרכז קיימות, משחקיה, מרכז למידה, חונכויות אישיות, פרויקט לנוער, פעילות בתוך ביה"ס בעזרת מתנדבים רבים מהמכינה ומהקהילה.

מסלולי המשך:
פרויקט גולני - להצמחת מנהיגות פיקודית הנובעת מתוך מוטיבציה ערכית.
גרעין נח"ל - בוגרות מכינה שמתגייסות ביחד לתפקידים חינוכיים.

בית מדרש - מקום לימוד, מקום מדריך ומעודד לקיחת אחריות בוגרת ומעשית לשינוי ותיקון החברה הישראלית.
דרוג שקיפות
(92%)


    תחומי פעילות
  • גישור פערים חברתיים
  • העצמה כלכלית
  • התנדבות
  • חינוך
  • יהדות
  • מרכז קהילתי
  • פלורליזם
  • פעילות חברתית

הקיבוץ נוסד בשנת 1992 ע"י חמש משפחות וכיום קהילת בית ישראל מונה כ-40 משפחות וכ- 25 רווקים/ות.סה"כ כ-160 נפש. בשנת 1993 הוקמה העמותה ע"מ לשמש כלי למימוש הכוונות של הקיבוץ לבניית חברה יהודית השואפת לתיקון ולצדק חברתי. בשנת 1997 בעקבות רצח רבין והבנת הצורך בגישור על הפערים החברתיים השונים במדינה הוקמה המכינה. בשנת 1998 הוענק לקיבוץ בית ישראל פרס יו"ר הכנסת בתחום קידום ועידוד הסובלנות, הכבוד וההבנה ההדדיים והשכנות הטובה – בחינוך ומעשה: "על היותם דוגמא של הגשמת ערכים בעשיה בפועל ובחיי יומיום; על עיסוקם המתמיד והעקשני בחיבור וגישור נגד הזרם של פירוד וניכור, על הקירוב בין הקיבוץ לעיר, בין דתיים לחופשיים, בין בני עדות ומסורות שונות, בין ותיקים לעולים; על העשרת עצמם וסביבתם בדרך של נתינה; על יציאתם מן ה"אני" הפרטי והקבוצתי אל צרכי הכלל ומצוקותיו – בחינוך, בחיי הרוח והחברה ובצרכי הביטחון; על תרומתם להעמקת הסובלנות והכבוד ההדדי בין שונים..." (מתוך נימוקי ועדת הפרס) בשנת 2003 קיבל ראש המכינה, הושע פרידמן בן שלום את פרס אבי חי על יוזמותיו החלוציות להעמקת השיח הסובלנית בחברה היהודית שבישראל.

הנהלה ראשית: אהרון מור
צוות והנהלה יש לנו 9 עובדים במשרה מלאה ו-16 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאאורלי פרידמן
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: בן אליעזר אריה 62, ירושלים
טל: 02-6760580
אתר: www.reut.org.il/mehina/default.htm