אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים (ע"ר)
מספר: 580568939    קטגוריה:
היעוד של עמותת "אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים" הוא לחלץ את מאות התינוקות וילדי הפליטים בדרום תל אביב ממעגל המצוקה והרעב בו הם לכודים בישראל.
"אליפלט היא זוכת "פרס יגאל אלון למעשה מופת חלוצי" לשנת 2015. מתנדבי עמותת "אליפלט – אזרחים למען ילדי פליטים" מחלצים מאות תינוקות וילדי פליטים מסודן ואריתריאה ממעגל המצוקה והרעב בו הם לכודים בישראל. אנו זקוקים לעזרתכם כדי שנוכל להושיט יד להם, ולעוד רבים המשוועים כיום לעזרתנו.
לילדי הפליטים בישראל אין מעמד, אין זכויות. בדרום תל-אביב פועלים מעל 80 גנונים, בכל אחד מהם מצטופפים עשרות פעוטים, מגיל 3 חודשים ועד גיל 6, מבוקר עד ליל, במבנים מסוכנים וללא קרן אור. לרובם אין גישה לשירותי רפואה בסיסיים, אין מעקב כלשהו על מצבם הבריאותי והתפתחותם. רובם חיים בתת-תנאים תזונתיים, בטיחותיים והיגייניים. חשופים לסיכון חיים וסובלים מעויינות ורדיפה.
אליפלט" היא עמותה מבוססת התנדבות. בכספי התרומות אנחנו רוכשים מזון, חיתולים ומוצרי היגיינה לילדים ומוציאים אותם מהגנים החשוכים לפעילויות ולטיולים. בכספי התרומות אנחנו מסייעים לגנים בתשלום שכר הדירה ובתשלום החשמל על מנת להבטיח שלא יהיו שרויים בקור או בחום עז. בכספי התרומות אנו דואגים להם לרפואה וטיפול.
דרוג שקיפות
(92%)


    תחומי פעילות
  • סיוע לנזקקים
  • מזון (הספקה ואיסוף)
  • חינוך
  • רווחה
  • קליטת עליה

עמותת "אליפלט" נוסדה בפברואר 2013 על ידי קבוצת פעילים. עוד לפני רישום עמותת "אליפלט" פעלו מתנדבים לחילוץ והגנה של ילדי הפליטים בדרום תל אביב. אחרי השלחת בקבוקי תבערה אל גן הילדים בקיץ 2013 ושריפתו עד היסוד הוחלט על הקמת העמותה והרחבת הפעילות. מאז גייסה העמותה מאות מתנדבים אשר פועלים על בסיס מים יומי בחמישה גני ילדים, עובדים עם תינוקות וילדי הגן ומספקים עזרה בחינוך, העשרה וטיפול מסור ואוהב. בנוסף העמותה מגייסת, אוספת ומחלקת אוכל מבושל, בגדים, נעליים, צעצועים, תרופות, מצעים, טיטולים, מוצרי היגיינה וניקיון לכל 5 הגנים על בסיס יומיומי. העמותה תומכת בגננות וגננים ועוזרת בתשלום על שכירות וחשבונות. עובדים סוציאליים המתנדבים בעמותה יוצרים קשר עם משפחות הילדים על מנת להעריך את תנאי המגרים של כל ילד ולסייע במה שניתן. השנה הוקם מועדונית HOMADE אשר מטרתה לקלוט ילדים שגדלו בגנים שלנו אחרי בית הספר ולמנוע מהם שוטטות מסוכנת ברחובות. עמותת "אליפלט" משקיעה ותמשיך להשקיע מאמצים רבים על מנת לגשר על הפער החברתי ולענות על הצרכים של ילדים חסרי ישע.

הנהלה ראשית: מיכל ברגר,אורנה אנג'ל,אילנה ענבר
צוות והנהלה יש לנו 0 עובדים במשרה מלאה ו-0 עובדים במשרה חלקית.
המנכ"ל שלנו הוא/היאיעל גבירץ
אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית   

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מעמותה זו, הורידו בחינם את האפליקציה שלנו PocketCause

Download from the AppStore Get it on Google Play
כתובת: מזא"ה 54, תל אביב-יפו
טל: 0547007011
אתר: www.elifelet.org