תוצאות חיפוש

אביב לניצולי השואה (ע"ר)

 • דרוג שקיפות
  (90%)
  תחומי פעילות
 • סיוע משפטי
 • רווחה
 • העצמה כלכלית
 • התנדבות
 • חינוך
 • סיוע לנזקקים

עמותת אביב לניצולי השואה נוסדה במטרה לסייע לניצולי השואה לממש את מכלול הזכויות המגיעות להם על פי חוק בארץ ובחו"ל. חזון העמותה: כל ניצול שואה חי בכבוד וברווחה! עד כה סייעה העמותה ל-50,000 ניצולי שואה לקבל זכויות והטבות בסך של 250 מיליון שקלים!


בישראל חיים כיום כ-180,000 ניצולי שואה, כרבע מהם חיים בעוני!
עשרות אלפי ניצולי שואה החיים במדינת ישראל אינם ממצים את זכויותיהם, מאחר ואינם מודעים לזכויות המגיעות להם מהאוצר, מגרמניה, מוועידת התביעות וכן מגופים נוספים בישראל ובחו"ל. הזכויות וההטבות מתעדכנות מעת לעת וניצולי השואה אינם עוקבים אחר השינויים ואינם מודעים להטבות ולתוכניות קיימות שבעזרתן ניתן היה לסייע בשיפור חייהם. כך נותר ניצול השואה הקשיש עם שאלות רבות, מעט תשובות ובעיקר ללא מיצוי מלא של זכויותיו, שיכלו להבטיח לו לחיות את שארית חייו בכבוד וברווחה.

עמותת אביב לניצולי השואה הוקמה בשנת 2007 על ידי עו"ד אביבה סילברמן, בעלת ניסיון של 20 שנה בתחום זכויות ניצולי השואה, במטרה להבטיח את מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה, לאור חוסר המודעות הציבורית והחסמים הבירוקרטיים איתם מתמודדים ניצולי השואה במימוש מכלול הזכויות המגיעות להם על פי חוק. העמותה מעסיקה עורכי דין מומחים בנושא זכויות ניצולי השואה, הנותנים מענה מקצועי לכלל הפונים לעמותה ללא כל תשלום.
העמותה מפעילה קו ייעוץ טלפוני לניצולי שואה ובני משפחותיהם בנושא זכויות ניצולי השואה- 072-2424404.
העמותה הקימה יחד עם אשל-ג'וינט ישראל ובשיתוף רשויות מקומיות ברחבי הארץ את מיזם "נקודת זכות", המעניק לניצולי השואה ליווי וייעוץ מקצועי ואישי במיצוי ומימוש זכויותיהם בקהילתם. במסגרת זו, עורכי הדין של העמותה מסייעים לניצולים בזיהוי הזכויות הרלוונטיות ובמילוי טפסים וממשיכים בטיפול ובמעקב עד לסיום התהליך כולו.
העמותה פועלת להנגשת והפצת ידע בתחום הזכויות מתוך רצון להעביר את הידע לכל ניצולי השואה ובני משפחותיהם. לשם כך העמותה מעבירה הרצאות והדרכות בתחום מיצוי הזכויות לניצולי שואה לצוותים מקצועיים בכל רחבי הארץ.
העמותה מפעילה אתר אינטרנט ייחודי המרכז את מכלול הזכויות וההטבות המגיעות לניצולי השואה בארץ ובעולם- www.avivshoa.co.il . בנוסף, העמותה שולחת עדכון מקצועי קבוע בנושא זכויות ניצולי השואה לכ-2,500 מנויים בדיוור ישיר באינטרנט.
לעמותה יש מערך מתנדבים ותיק המסייעים בביקורי בית ובסיוע במיצוי זכויות באזור מגוריהם.

שירותי הייעוץ של העמותה ניתנים לניצולי השואה בחינם, ללא כל דרישת תשלום במטרה להעניק לניצולי השואה את מכלול הזכויות המגיעות להם בזכות ולא בחסד, בכדי להבטיח עבורם חיים בכבוד וברווחה.

אישור ניהול תקין   
דוח כספי רשמי   
אישור ניהול פנקסי חשבונות   
סיכום שנתי שנת המס האחרונה - בעברית   
אישור ניכוי מס במקור   
תקציב שנתי שנת המס האחרונה - באנגלית   
סיווג מלכ\"ר   
תקציב שנתי לשנה הזאת - בעברית   
תקנון מיוחד (אם קיים)   
סיכום שנתי לשנה הזאת - באנגלית