תירמו לעמותות ולמטרות חברתיות

תירמו לכל עמותה בישראל דרך "ישראל תורמת"

מבוא
ישראל תורמת הוא אתר התרומות של ישראל. כאן תוכלו למצוא מידע ולתרום לכל אחת מ-42,000 העמותות בישראל. ניתן לתרום תרומה חד-פעמית או בהוראת קבע חודשית, בצורה בטוחה ומאובטחת באמצעות כרטיס אשראי או פייפאל, וכך לתמוך בארגונים ובמטרות בהם אתם מאמינים. מאז 2009, מעל אנשים תרמו לארגונים ולעמותות, ותרמו מעל אל מעלה מ-1,800 ארגונים ומטרות שונים.
דרכים בהן אפשר לתרום
דרך "ישראל תורמת", אפשר לתרום באמצעות כרטיס אשראי או פייפאל לכל 32,000 עמותות בישראל. התרומה יכולה להיות חד-פעמית או בהוראת קבע חודשית. ניתן גם לתרום בשם או לזכר מישהו, ואגרת ברכה תישלח ישירות לנמען בדוא"ל.
זיכוי מס
זיכוי מס על תרומות
בישראל, התרומה לעמותות בעלות "אישור סעיף 46" היא ניתנת לזיכוי במס של 35% מגובה התרומה. במילים אחרות, תרמתם 100 ש"ח, קיבלתם 35 ש"ח חזרה בתלוש המשכורת. דרך "ישראל תורמת", העמותה היא תמיד זו שמוציאה לכם את קבלת התרומה, אז במידה ויש לעמותה סטטוס "סעיף 46", התרומה שלך תהיה ניתנת לזיכוי במס.

לעקוב אחר התרומות שלכם
80% מהישראלים מדווחים כי הם לא זוכרים למי הם תורמים, אפילו אם יש להם הוראת קבע חודשית. דרך האפליקציה של ישראל תורמת PocketCause, תוכלו לעקוב בזמן אמת אחר כל העמותות שאליהן תרמתם. יש בפניכם סיכום של התרומות שביצעתם, אפשרות להפסיק את הוראת הקבע שלכם בכל עת, ואפשרות להוריד ולהדפיס את קבלות המס שלכם.
האם התרומה דרך האינטרנט בטוחה?
כל תרומה דרך אתר "ישראל תורמת" מתבצעת בצורה מאובטחת, בהתאם לתקן PCI הבינלאומי המחמיר. התרומה גם מאובטחת ב-100% ע"י חברת האשראי: אם, איכשהו, חויבתם בשל עסקאות שנעשו תוך כדי שימוש לרעה בכרטיס, בהתאם לחוק כרטיסי חיוב, חברת האשראי חייבת "להשיב ללקוח, בהקדם האפשרי אך לא יאוחר מעשרה ימי עסקים מיום הודעת הלקוח, את סכום החיוב". לעומת זאת, אם התרומה שלכם בצ'ק תגיע לידיים הלא נכונות, התהליך להשבת כספיכם הוא לא פשוט (בלשון המעטה).
למה כדאי לי לתרום דרך ישראל תורמת ולא דרך הדואר?
תרמתם 100 ש"ח? ישראל תורמת גובה עמלת סליקה של כ-3.5% (כוללת עמלת חברת האשראי) עבור כל תרומה שמתבצעת דרך האתר (עמותות משלמות לנו את העמלה). אילו הייתם תורמים בשיק, הייתם משלמים 2 ש"ח עבור הבול, 0.5 ש"ח עבור המעטפה, 1.2 ש"ח עבור עמלת השורה בבנק, ועוד 1.2 ש"ח שהעמותה תשלם עבור עמלת השורה. יוצא לכם 4.9 ש"ח, או 4.9% מהתרומה שלכם. במילים אחרות, יותר משתלם לתרום דרך ישראל תורמת מאשר בשיק!